Parafínový zábal na ruce

Co je to parafín: Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.
 

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.
Použití parafínu:
  • choroby pohybového aparátu
  • chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů končetin
  • zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou
  • Parafínový zábal – blaho pro klouby
 
Parafínové lázně:
Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních při léčbě drobných kloubů. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Na péči o ruce se často zapomíná a přitom stáří ženy se vždy dobře pozná právě podle rukou. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních jsou nervová zakončení buněk) a vytváří již zmíněnou ochranu drobných kloubů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové.
 
Využívá se pomalého předávání tepla a účinných minerálů do těchto oblastí. Parafinové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na celé tělo. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Cítíte se uvolněně a relaxovaně.
 
Svou neprodyšností a teplotou zábal zvyšuje prokrvení pokožky, nahrazuje obklady, změkčuje kůži, zvyšuje její tonus a má blahodárný vliv na klouby. Nanáší se pomocí parafinové lázně. Zábaly se mohou aplikovat současně s prováděním dalších kosmetických procedur.

 

Cena: 95,-

 

 

Masáž rukou

Masáž dlaní a prstů je příjemná zážitková masáž přinášející úlevu po celodenní námaze. 
Odstraňuje bolesti a preventivně působí proti vzniku různých onemocnění rukou např. syndrom karpálního tunelu. Dlaně jsou plné reflexních bodů a masáží tak příznivě ovlivňujeme celé tělo.
Masíruje se dlaň, prsty, hřbet ruky a zápěstí.
 
Během masáže ukázka protahovacích a uvolňujících cviků.
 
MASÁŽ SE NEDOPORUČUJE (KONTRAINDIKACE):
  • kožních onemocnění
  • úrazech rukou
  • vysoké teplotě
  • nádorovém onemocnění
 
Délka ošetření: 10 - 15 minut
Cena při kosmetickém ošetření: 70 Kč